YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NIN MESAJI
TARİHÇEMİZ
KALİTE POLİTİKAMIZ
KALİTE VE İŞ GÜVENLİĞİ
SERTİFİKALARIMIZ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ
ORGANİZASYON ŞEMASI
KRONOLOJİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NIN MESAJI
Değerli Hissedarlarımız,
Değerli İş Ortaklarımız ve Müşterilerimiz,

Ülkemiz istikrarlı ekonomik çizgisiyle her geçen yıl büyüyerek dünyanın ekonomi listelerinde ilk sıralara doğru yükselmektedir. OECD ülkeleri arasında kriz sonrası en çok gelişme gösteren ülke olarak öne çıkan Türkiye'nin ekonomik büyümede elde ettiği olumlu performans ile birlikte Türkiye ekonomisindeki güçlü büyüme inşaat sektörünü de desteklemiştir. Geçtiğimiz 10 yılda hızlı bir ivme kazanan inşaat sektörünün bu derece yükselişe geçmesinde en önemli rol köklü ve güçlü firmaların varlığıdır. Ne mutlu bize ki Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. da bu güçlü ve köklü şirketler arasında yer almaktadır. Ayrıca hepimiz için önemli diğer bir gurur kaynağı da Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş.’nin 1993 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda halka açılarak Türkiye'de işlem görmeye başlayan ilk inşaat firması olmasıdır.

Köklü ve güçlü bir inşaat firması olarak vizyonumuzu sektörün faaliyette bulunduğu ulusal ve uluslararası çevreyi siyasi, ekonomik, sosyal, teknolojik, yasal ve kurumsal boyutlarıyla, ortak yararları doğrultusunda etkileme gücüne sahip, sektördeki diğer firmalara örnek olabilecek ve toplumda kabul gören lider bir kuruluş olmak şeklinde belirledik.

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş.’nin geçmişten bugüne yaptığı çalışmalara baktığımızda Şirketimiz ilk kontratını Suudi Arabistan Krallığı'ndaki Jubail şehrindeki beş futbol sahasından daha geniş alana yayılan Deniz Suyu Arıtma Tesisleri'nin kimyasal depolama üniteleri projesi ile gerçekleştirmiştir. Ardından 1981 yılında Libya'da inşa edilen çiftlik evleri inşaasıyla firmamız ödül kazanmıştır. Gerek ulusal gerek uluslararası platformda hayata geçirdiği projeler ile öne çıkan Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş., Türkiye ve komşu ülkelerde gerçekleştirilen projeler ile de şirketin farklı teknolojik alanlardaki faaliyetlerini geliştirmiştir.

Çağdaş işletim ve yönetim yaklaşımları doğrultusunda sunduğumuz hizmetin kalitesini, hedeflerimiz doğrultusunda sürekli ölçüp iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Şirketimizin ekonomik gücünü arttıracak, mali ve insan kaynaklarını hedefler doğrultusunda en etkin ve verimli şekilde kullanmak, sürekli gelişen ve değişen iş dünyasında daha da etkin olmak ve geleceğe hazırlanmak için araştırma ve planlamalarımıza büyük önem ve ağırlık veriyoruz.

Şirketimiz, üstün yönetim ve finansal becerilerimizi birikimimizle birleştirerek ülkemize hizmet etmeye devam edecektir. Önümüzdeki dönemde de bütün paydaşlarımıza kazanç ve mutluluk kazandıracak projelerde birlikte olmak dileğiyle...

Saygılarımla,
Engin Yeşil
Yönetim Kurulu Başkanı
Copyright © 2013 Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş.